ХК Сливница с първа победа в „А“ РХГ жени срещу ХК Панагюрище

ХК Сливница жениНа 05.12.2015г. от 14:00 часа в гр. Панагюрище се изигра последната среща от есенния полусезон на „А“ РХГ между отборите на ХК Сливница и ХК Панагюрище.

Мачът завърши с резултат 28:24 в полза на ХК Сливница.

Дербито протече изключително динамично и оспорвано. През първото полувреме играта вървеше гол за гол и завърши с два гола в полза на домакините. След почивката нашите момичета се мобилизираха и обърнаха резултата. Играта се проведе изключително коректно, без грубости и в стил на истинския хандбал.

Състав на отбора: Соня Колева; Теодора Петкова (3 гола); Виктория Кирилова (2); Гергана Грозданова (10); Жанета Найденова (3); Евелина Методиева (6); Борислава Иванчева (4);  Стиляна Павлова.

ХК Сливница 12 годишниЗаедно с „каките“ в гр. Панагюрище играха  и нашите 12 годишни девойки. Те постигнаха значителен успех в срещата с местния отбор от същата възраст, в част от зоналното първенство. При тях мачът завърши с резултат 9:9, секунди разделиха наште малки хандбалиски от победата. Свирката на рефера за край на мача прозвуча преди стрелбата при контра атака.

Не маловажна бе и изключителната подкрепа на публиката посетила Арена Асарел, която се състоеше от фенове на хандбала от гр. Сливница и с подкрепата си засенчи феновете на Панагюрище.