Първа победа в сезон 2016/2017

Днес 22.10.2016г. отборът жени на ХК „Ники спорт“ победи отбора жени на ХК „Шумен 98“ с резултат 28-27. Мачът бе много оспорван. Първото полувреме завърши с превес на ХК „Ники спорт“ и резултат 11-16 за нашите.

Второто полувреме започна добре, но в  10-тата минута Жанета Найденова получи контузия, която я извади от игра до края на мача. Това наложи сериозна промяна на тактиката и нова организация на играта. Тази промяна  позволи на Шумен да изравнят в резултата, дори и да поведат с два гола. Нашите момичета съумяха да се върнат в играта и спечелиха срещата заслужено.

За отбора на ХК „Ники спорт“ взеха участие: №16 Соня Колева, №4 Виктория Кирилова с 3 точни попадения, №7 Стиляна Павлова с 9 гола, №11 Любомира Радоева с 4 гола, №13 Жанета Найденова със 7 гола, № 17 Евелина Методиева с 3 гола, № 19 Любослава Минева с 1 гол, № 27 Мариела Янчева с 1 гол, № 28 Веселка Иванова (№1 Сара Тодорова, № 14 Биляна Кръстанова, № 20 Марияна Лилова, № 21 Теодора Николова, № 26 Яна Иванова).

В следващия кръг ХК „Ники спорт“ ще срещне отбора на ХК Свиленград в зала „Арена Сливница“ на 30.10.2016г. от 14.00 часа.